نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: گفتگوی آزاد-آموزش رفتار صحیح اجتماعی و آداب معاشرت به کودک(اعم از رفتار در خانواده و اجتماع)

پلیس صلحاء * نسیبه * آواتار ها
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 41.0%
    سپاس ها
    2,839
    سپاس شده 1,918 در 861 پست
    حالت من
    Sepasgozar

New 07 گفتگوی آزاد-آموزش رفتار صحیح اجتماعی و آداب معاشرت به کودک(اعم از رفتار در خانواده و اجتماع)

خوب دوستان اینم موضوع بحث این هفته
    منتظر شنیدن نظرات مفید خانومهای گل هستیم

فکر میکنید چطور باید آداب معاشرت رو به کودکمون بیاموزیم؟

آموزش رفتار مودبانه و احترام چگونه به بچه ها امکان پذیره؟
    و سایر مواردی که به این موضوع مربوطه

بسم الله

من قلم به دست نشستم یادداشت کنماااا

اَللّهُمَّ اجْعَلْنى عِنْدَكَ وَجيهاً بِالْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ

2. 4 کاربر از پست مفید * نسیبه * سپاس کرده اند .

مهناز (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),خادمة المهدی (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲)

صلیح حاجیه رضوان آواتار ها
    سطح
    1
    Overall activity: 17.0%
    سپاس ها
    486
    سپاس شده 671 در 252 پست
    حالت من
    Shad

من پا برهنه بیام وسط با حرفی کاملا غیر مرتبط.بنظرم ما اول از خودمون شروع کنیم بهتره تا بعد برسیم به بچه ها.
    خب بچه ها از مادرهاشون یاد میگیرن.البته لازم به ذکره که خواهرای گل همه الحمدلله خانم هستن.بحث رو صرفا برای خودم گفتم
    بانو

چادربه سر بگیرو به خود ببال که هیچ پادشاهی به بلندای چادرتو تاج سری ندیده است!!!!

4. 5 کاربر از پست مفید حاجیه رضوان سپاس کرده اند .

* نسیبه * (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),مهناز (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),خادمة المهدی (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲)

سطح
    1
    سپاس ها
    2,839
    حالت من
    Sepasgozar

اتفاقا رضوان جون به نکته ی خوبی اشاره کردی از اونجا که اولین الگوی هر کودکی والدینش هستن رفتار درست خود ما می تونه تاثیر بزرگی در تربیت فرزندمون داشته باشه در واقع بچه اولین منبع یادگیریش خانواده شه

اَللّهُمَّ اجْعَلْنى عِنْدَكَ وَجيهاً بِالْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ

6. 4 کاربر از پست مفید * نسیبه * سپاس کرده اند .

مهناز (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),خادمة المهدی (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲)

پری ماه
    مهمان پری ماه آواتار ها

خب بحث جالبی هست و ممنونم از نسیبه عزیز پیشنهاد میکنم روند تایپیک رو عزیزم خودت نگهداری کن تا بحث منحرف نشه

کاربردی ترش کنید مثال بزنید بهتره

بله الگوی اول خانوادس که میشه پدر و مادر
    خب ما میدونیم گاهی مشکلاتی هست تو خونه پدر و مادر چطور باید با یه روند رو به حل مشکل کودک رو از این موضوع جدا نگه دارن مثلا تو بحث مسلما ما خواسته یا نخواسته گاهی بی احترامی یا بی ادبی خواهیم کرد حتی اگر هم این نباشه بحث بین پدر یا مادر باعث میشه کودک هم این رو یاد بگیره که بحث کنه
    مثلا به نظر خودم

باید برای اینجور مواقع موضوع رو گذاشت به زمانی که کودک خوابه چون با وجود آپارتمان رفتن تو اتاق خودش بدتره چون درسته دیگه نمیبینه ولی میشنوه و برای خودش تصویر سازی هم میکنه ذهنش بیشتر دگیر میشه و این اب احترامیها هک میشه تو ذهنش

راهکار بدید راهکار عملی مثلا شما برخورد یه دوست رو دیدید یا یه آشنا تعریف کنید تا تجربه دیگران به گوش ما هم برسه
    ویرایش توسط پری ماه : ۱۸-۰۹-۱۳۹۲ در ساعت ۱۳:۲۰

8. 4 کاربر از پست مفید پری ماه سپاس کرده اند .

* نسیبه * (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),مهناز (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),خادمة المهدی (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲)

اصلح زینب بانو آواتار ها
    سطح
    1
    Overall activity: 99.9%
    سپاس ها
    436
    سپاس شده 912 در 485 پست
    حالت من
    Zodranj

سلام خدمت خواهر مهربونا

راهکارای عملی مرتبط با این موضوع و همهی موضوعات تربیتی در دینمون به طور جامع و کامل گفته شده

منم موافقم اینکه در هنگام مواجهه و رو یارویی چه عکس العملی از ما سر می زنه متفاوته یعنی:

گاهی رفتار مثبته و گاهی هم منفی

اینکه کودکان ما شاهد هر دو نوع رفتار هستن و اینکه کدام ملکه ذهنشون بشه مهمه

متأسفانه دررفتار خونوادگی و رفتار اجتماعی اکثرٍ ما , به نوعی نفاق وجود داره . مثال : آیا عکس العملمون
    هنگام عصبانیت در خونه و اجتماع شبیه هم هست ؟ اگه از دست یکی از اعضای خونواده عصبانی بشیم همون رفتاری رو بروز می دیم که در محیط اجتماع ؟

چیزی که به ذهنم می رسه اینه که : توجه بچه ها رو به این معطوف کنیم که رفتار خوب از هر شخصی سر بزنه خوبه حتی اگه یک شخصیت کارتونی باشه و رفتار بد هم همینطور چون پدر و مادر هم دچار اشتباه و رفتار ناهنجار میشن پس باید ابتدا صادقانه به بچه هامون آموزش بدیم و روشنشون کنیم که من هم مثلا به عنوان مامانت ممکنه رفتار اشتباهی ازم سر بزنه ,

یه روز دخترم وقتی عصبانی شد جیغ کشید گفتم : چرا جیغ می کشی . گفت چون ناراحتم کسی به حرفم گوش نمیده . گفتم با جیغ کشیدن آروم شدی گفت نه . گفتم پس چرا این کار رو کردی گفت : خودتم وقتی عصبانی میشی داد میزنی .پس تو هم از این به بعد وقتی به حرفت گوش نمیدم عصبانی نشو و سرم داد نزن . گفتم پس تو میدونی داد زدن کار بدیه . گفت معلومه .

فقط یه جمله بهش گفتم : دخترم من هم اشتباه میکنم تو این کار رو نکن

با این حرفم کمی رفت تو فکر و تموم .

شاید با خودتون بگید اینکه نشد کار .تو به عنوان مادر تأثیر خوبی روی دخترت نداشتی ولی من مطمئنم اگه صادقانه با کودک برخورد کنیم اون هم می فهمه که بایدفقط رفتار خوب رو یاد بگیره نه هر رفتاری که از دیگران می بینه حتی پدر و مادرش

صداقت در تربیت

ببخشید به نظرم اومد این مقدمه رو قبل از شروع این بحث به خواهرام یاد آوری کنم , طولانی شد

ویرایش توسط زینب بانو : ۱۸-۰۹-۱۳۹۲ در ساعت ۱۵:۲۰

در جهان تا زنده ام گويم ثناي فاطمه

تاظهور فرزندش « مهدی » عزادارِ بانویِ کوثریم
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

10. 6 کاربر از پست مفید زینب بانو سپاس کرده اند .

* نسیبه * (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),مهناز (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),آبجی مرجان (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),خادمة المهدی (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲)

صلحایار مدال ها:
    Frequent Poster
    مهناز آواتار ها
    سطح
    1
    Overall activity: 26.0%
    سپاس ها
    693
    سپاس شده 1,384 در 708 پست
    حالت من
    Khoshhal

بحث جالبیه
    من چون هیچ تجربه ای ندارم فقط پیگیر بحث هستم و از نظراتتون استفاده میکنم
    خونی که از گلوی تو تراوید<br /><br />همه چیز را در کائنات به دو پاره کرد در رنگ!!<br /><br />اینک یا همه چیز سرخ است<br /><br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; یا حسینی نیست...

12. 2 کاربر از پست مفید مهناز سپاس کرده اند .

رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲)

پری ماه
    مهمان پری ماه آواتار ها

با نظر زینب بانو موافق هستم صداقت مهمه
    ولی خوب همینطور که گفتم کنترل خودم رو باید بیشتر داشته باشیم درسته مادر خسته میشه زندگی و مشکلات زیاد هستن در مواجه با کودک سعی کنیم آرامتر برخورد کنیم
    بین دو موضوع بزرگترها هم که به نظر من وقت خواب کودک بهترین زمان برای پدر و مادر هست

مثال زینب بانوی عزیز درسته صداقت مهمه در هنگام کار بد کودک کار زشت رو سرزنش باید کرد نه شخص رو
    شما هم به نوعی همین کار رو کردید شخص ملاک نیست کار انجام شده ملاکه

من تو یه برنامه دکتر افروز از ایشون شنیدم احترام به بزرگتر و ما تو خونه نهادینه میکنیم

نظر ایشون این بود در خونه برای اینکه به کودک یاد بدیم به بزرگتر احترام بگذارد مثلا احترام برادر و خواهر خودش رو حفظ کنه
    گفت خودمون باید به فرزند بزرگتر احترام بگذاریم مثلا اگر هدیه ای میخریم ابتدا باید برای فرزند بزرگ رو بدیم نه کوچک رو که دقیقا ما عکس این رو رفتار میکنیم
    مثلا به بهانه اینکه او کوچکتر است به او توجه بیشتری میکنیم
    که این استباه است جایگاه فرزند بزرگ رو درست برایش جا نمی اندازیم
    و بعدها نمیتوانیم توقع داشته باشیم که احترام بزرگتر را داشته باشد...............
    ویرایش توسط پری ماه : ۱۸-۰۹-۱۳۹۲ در ساعت ۱۵:۴۰

14. 5 کاربر از پست مفید پری ماه سپاس کرده اند .

* نسیبه * (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),مهناز (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),خادمة المهدی (۱۸-۰۹-۱۳۹۲),رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲),زینب بانو (۱۹-۰۹-۱۳۹۲)

سطح
    1
    سپاس ها
    2,839
    حالت من
    Sepasgozar

دقیقا با خواهرای خوبم موافقم اگه قراره به فرزندمون احترام به بزرگتر رو یاد بدیم اول باید خودمون با بزرگترهامون درست و در کمال احترام برخورد کنیم تا کودکمون هم جایگاه بزرگتر رو بشناسه و درک کنه که باید احترام بزاره
    متاسفانه مثال زیر که میخوام بگم یه نمونه از رفتار نادرست یه دختر با مادرشه که تاثیرش در رفتار کودکش به وضوح میشه دید
    تو مهمونی که چند شب پیش بودیم دیدم 2 تا نوه ی مادربزرگ نسبتا جوونی افتادن به جونش و هی هولش می دن و بهش ضربه می زنن و توجهم جلب شد که چی می خوان که به مادراشون که تو جمع ریلکس نشستن نمی گن افتادن به جون این بنده خدا؟!
    بعد دیدم بلللله یکیشون میزنه که گوشیتو بده بازی کنم مادربزرگ بنده خدا هم می گه مامانت نشسته برو گوشی مامانت رو بگیر
    نوهه هم می گه نمی خوام گوشی (((تو))) رو می خوام !
    اون یکی هم داد میزنه عینکم دست (((تو)))بوده حالا گم شده یالا بده عینکمو
    یکی دیگه از اقوام که به این صحنه نزدیک تر بود به بچه ها گفت تو چیه؟؟؟!!!زشته باید بگید مامان جون
    در کمال تعجب نوه بزرگه ضربه هاشو محکمتر کرد و گفت پشت سر هم ضربه می زد و می گفت تو تو تو تو تو ...........!!!
    کوچیکه هم به کمک بزرگتره اومد و کار اونو تکرار کرد
    دخترای این مادر هم تو جمع چند نفر آن ور تر نشسته بودن و با هم گپ می زدن و اصصصصلا به بچه هاشون تذکر ندادن
    خلاصه من همچنان تو فکر این بی ادبی بچه ها بودم که دیدم مامان نوه کوچیکه طلبکارانه اومد جلوی مادرش ایستاد و با غرولند به مادرش گفت :
    مامان خانم عینک بچه رو انداختی ته کیفم نزاشتی تو قاب دسته عینکش شکسته!!!
    و همونجا بود که تونستم معادله ی این رفتارهای نادرست و زشت رو برقرار کنم
    خوب اون مادربزرگ وظیفه ایی در مقابل نوه اش نداره و سالها وظایفش رو انجام داده دخترش رو نه ماه باردار بوده بعد حتمااااا سختی های زایمان و بزرگ کردنش رو کشیده تا به اینجا برسه
    پس وظایفش رو انجام داده دیگه وظیفه ی مراقبت از نوه اش و جمع و جور کردن وسایلشو که نداره
    اون دختر به خاطر غفلت و کوتاهی در انجام وظایف به خودش اجازه داد تو جمع با مادرش بد برخورد کنه
    پس از نوه هم نباید انتظار داشت جایگاه بزرگتر رو درک کنه
    بگذریم که بعضی از مادرها لطف می کنن و از سر بزرگواری و لطف به دخترا و عروساشون تو بچه داری کمک می کنن ولی نباید فکر کرد که وظیفه اشونه
    به هر حال از موضوع اصلی دور نشیم پس اینم یه نمونه دیگه که رفتار بد پدر و مادر با بزرگترها تاثیر مستقیم داره روی تربیت فرزندشون و مواجهه با افراد بزرگتر که قابل احترامنه
    چند بار تو قرآن و تو روایات سفارش شده به پدر و مادرتون اوف نگید و بهشون احترام بزارید؟
    خوب تو د ین ما همه ی مسایل برای آینده پیش بینی شده می تونیم بگیم توصیه به رفتار محبت آمیز به والدین می تونه درسی باشه که دینمون به ما داده و این درس رو تو عمل باید به بچه ها انتقال داد و گرنه از یه چرخه معیوب نباید انتظار انتقال داشت

تا این جا از بحثمون می تونیم نتیجه بگیریم
    1.خودمون درست رفتار کنیم چون والدین اولین الگوی کودکانشون هستن
    2. در تربیت صادق باشیم و اگر رفتار خطایی ازمون سرزد عذرخواهی و توضیح رو دریغ نکنیم
    3.بعد از توصیف رفتار خوب و بد برای بچه عملگرا باشیم

حالا،پس نمیشه نقش الگو و عمل والدین رو فراموش کرد اما به نظرتون جز رفتا والدین دیگه چه مواردی می تونه در آموزش آداب معاشرت به کودک تاثیر بزاره آیا لازمه راجب مفاهیمی مثل احترام،برخوردهای اجتماعی،، رعایت ادب ، سلام دادن و ....با بچه صحبت کنیم؟

چه چیزهایی رو و چگونه توضیح بدیم که برای کودک بتونه قابل درک باشه؟

برای این منظور مستقیما با کودک صحبت کنیم یا آموزش رو غیر مستقیم و مثلا از طریق کتاب و قصه خوانی آموزش بدیم؟
    ویرایش توسط * نسیبه * : ۱۸-۰۹-۱۳۹۲ در ساعت ۱۷:۴۳

16. 3 کاربر از پست مفید * نسیبه * سپاس کرده اند .

رها (۲۰-۰۹-۱۳۹۲),زینب بانو (۱۹-۰۹-۱۳۹۲)

صالحه *مامان ثنـــــــــا* آواتار ها
    سطح
    1
    Overall activity: 18.0%
    سپاس ها
    14
    سپاس شده 23 در 8 پست

اخـــــــــــــــــــــــ ــــــی
    من از بحثاتون عقب موندم خانوماااااااا
    میخواستم تو بحثاتون از اول باشم و نکات کلیدیتونو یاداشت کنم.
    این طور که معلومه کلا عقب افتادم چون باید از اول بخونم.
    کعبه یک سنگ نشانی است که ره گم نشود

حــاجــی احــرام دگـر بند ببیـن یار کـجـاسـت

18. کاربر روبرو از پست مفید *مامان ثنـــــــــا* سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع