صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: پيراهن مبل

 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر کل سایت صلحاء
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۴-۳۰
  شماره عضویت
  56
  نوشته ها
  11,155
  امتیاز
  119,980
  سطح
  1
  Points: 119,980, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 99.9%
  سپاس ها
  2,265
  سپاس شده 2,204 در 1,242 پست
  حالت من
  Mehrabon

  پیش فرض پيراهن مبل

  براي آنكه پوششي كامل براي مبلمان پارچه*اي*تان فراهم كنيد با دوخت پيراهن رومبلي، هم مبل*ها از دوده و سياهي در امان مي*مانند هم ظاهر خانه رنگ و روي تازه*اي پيدا مي*كند.
  با به كار انداختن سيستم*هاي گرمايشي به*خصوص شوفاژ، بخاري و شومينه در خانه*ها، اگر چه فضاي گرم و راحتي را در فصول سرد سال خواهيم داشت اما به دنبال آن معضلات ديگري هم براي خانم خانه پيش* خواهد آمد. در واقع گرم شدن محيط توسط اين نوع منابع به خصوص شومينه، با سوختن ذرات موجود در هوا و در نهايت ايجاد لايه*اي از دوده روي لوازم دكوراسيون و كاربردي خانه همراه است كه البته اين مشكل در مورد بعضي لوازم و سطوح مانند پرده*ها و ديوارها- كه قابل شست**وشو بوده و دوده و سياهي به راحتي با شست*شو از روي آنها پاك مي*شود - نگراني خاصي به همراه ندارد ولي با توجه به اينكه امكان شست*وشوي بعضي ديگر از لوازم خانه مانند فرش*ها، موكت*ها و به خصوص مبلمان پارچه*اي با آب و مواد شوينده به طريقه معمول وجود ندارد، مجبوريم اين دوده و سياهي را با پارچه*اي آغشته به مواد مخصوص شستن فرش و مبل تميز كنيم كه چندان كارساز نبوده و پارچه مبل به مرور زمان رنگ و لعاب اوليه خود را از دست داده و كهنه*نما و به اصطلاح چرك*مرده مي*شود.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  تمام اين تفاسير، دلايل قانع كننده*اي براي استفاده از پيراهن مبل در فضاهاي كوچكي است كه فاصله ميان مبلمان با منابع گرمازا بسيار اندك بوده يا در آن قسمت از خانه مدت طولاني*اي از شبانه*روز از شومينه يا بخاري استفاده مي*شود. از طرفي ديگر، با توجه به اينكه پارچه*هاي مورد استفاده براي روكش مبلمان به*خصوص در بخش*هاي پذيرايي خانه معمولا ارزان*قيمت نيستند و اصولا تعويض روكش مبلمان حتي هر چند سال يك*بار نيز به راحتي براي اغلب خانواده*ها امكان*پذير نيست، لاجرم در چنين شرايطي خانواده*ها براي حفظ ظاهر مبلمان خود از دوده و سياهي حاصل از اين سيستم*هاي گرمايشي، براي مدت زمان بيشتري، سراغ پوشش*هاي اضافي*اي تحت عنوان پيراهن*هاي مبل مي*روند. ولي آنچه ما را بر آن داشته است كه به اين موضوع به ظاهر پيش پا افتاده بپردازيم، نحوه انتخاب و كاربرد اين پيراهن*ها و پارچه*هاي آنهاست زيرا اغلب افراد براي اين منظور پارچه*هاي سفيد يا كرم رنگ ساده را انتخاب كرده و به دوزنده اين نوع پيراهن*ها سفارش تعدادي پيراهن يكدست و يك مدل را از همان پارچه مي*دهند، يا آنكه راهي راحت*تر را برگزيده و مقداري پارچه سفيد تهيه كرده و پس از بريدن آنها، هر چند تكه، مبلمان را با تكه*اي از اين پارچه مي*پوشانند.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  به اين ترتيب، تمام سعي و تلاشي كه براي دكوراسيون و انتخاب رنگ*ها و نقش*هاي روكش مبلمان و هماهنگي آنها با ديگر لوازم خانه – در زمان خريد – شده، بي*نتيجه مانده و خانه با پوششي سفيد روي لوازم مختلف به محيطي سرد و بي*روح تبديل شده است؛ در حالي كه براي اين منظور نيز راهكارهاي متنوعي وجود دارد. اگر شما هم به خاطر وسعت كم*خانه و موقعيت قرارگيري سيستم*هاي گرمايشي و اجزاي مبلمان*تان با چنين شرايطي مواجه هستيد، پيش از آنكه پوششي يكنواخت را روي مبلمان خانه ايجاد كنيد، نيم*نگاهي به پيشنهادات زير بيندازيد:
  يك تير و چند نشان
  همان طور كه پيش از اين اشاره شد، براي آنكه پوششي كامل براي مبلمان پارچه*اي*تان فراهم كنيد، حتما لازم نيست از يك نوع پارچه با يك رنگ و نقش استفاده كنيد. پارچه*هاي رنگي با نقش*هاي گوناگون به شرط اينكه با دكوراسيون محيط و فرم مبلمان به لحاظ سبك و پالت رنگي محيط هماهنگ باشند و در ضمن در كنار هم نيز تركيبي مناسب را ايجاد كنند، مي*توانند پوشش مناسب*تري براي مبلمان ايجاد كرده و در نتيجه فضايي دلچسب و متنوع را پديد آورند. در تصوير1 شما نمونه*اي از اين تنوع نقش و رنگ و تلفيق آنها با هم را در قالب* پيراهن مبل ملاحظه مي*كنيد.
  به ايـــن ترتيب، نه تنها مبلمان از ايجاد لايه*اي از دوده و سياهي روي پارچه*اش، مصون خواهد ماند، بلكه با به*كارگيري يك راهكار، چندين هدف برآورده مي*شود؛ به اين معنا كه به خصوص اگر مبل شما تمام پارچه*اي بوده و پيراهن*هاي انتخابي از پارچه*هاي مختلف و مدل*هاي گوناگون با دقت و به اندازه دوخته شوند، گويي روكش مبلمان عوض شده و در دكوراسيون فضا تغييري اساسي ايجاد خواهد شد. در واقع با كمترين هزينه، خانه شما نمايي ديگر خواهد يافت.

  نكته: اگر مبلمان خانه شما از نوع تشك دوبل يا همان تشك جداگانه است، براي هر يك از تشك*ها نيز روكشي جداگانه بدوزيد. به اين صورت هم نماي مبلمان به تغيير روكش شبيه*تر مي*شود و هم هنگام نشست و برخاست روي مبل، ديگر امكان پاره شدن درزهاي انتهايي نشيمنگاه مبل وجود ندارد.
  پارچه*اي در نقش پيراهن
  اگر چه پهن كردن پارچه روي مبلمان راحت*ترين راه ممكن براي پوشش آن است ولي اين دليل برنازيباتر بودن آن نسبت به انواع پيراهن*هاي مبل نيست. البته قطعا منظور از اين پيشنهاد، پوشاندن مبل با تكه*اي ملحفه* رنگ و رو رفته و كهنه نيست، بلكه براي كاربرد پارچه*ها با هدف پوشش و حفظ مبلمان و همچنين در نظر گرفتن موارد دكوراسيوني و زيبايي*شناسي محيط، نكات و راهكارهاي مختلفي وجود دارد كه در اينجا به چند نمونه اشاره مي*كنيم:
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  پيشنهاد اول: شما مي*توانيد تكه پارچه بزرگي را براي هر مبل تهيه كرده و دور تا دور آن را تو بگذاريد. در صورت تمايل مي*توانيد همزمان با تو گذاشتن، به آن ريشه* يا نوار تزئيني*اي نيز بدوزيد. سپس آن را روي كل مبل بيندازيد. پس از آن سطح مبل را با چند كوسن - كه به لحاظ رنگي با رنگ پارچه و دكوراسيون هماهنگ است - بياراييد.
  نكته يك: توجه داشته باشيد كه ابعاد پارچه بايد به قدري باشد كه نه تنها تمام سطح مبل را - به*خصوص در قسمت*هاي تكيه*گاه و نشمينگاه – به طور كامل در بر گيرد، بلكه از اطراف نيز مقداري از پارچه آن آويزان شود.
  نكته 2: هنگام تهيه پارچه براي اين منظور، جنسي انتخاب كنيد كه چندان زمخت و به اصطلاح شق نبوده و در ضمن در آن از نخ استفاده شده باشد، زيرا پارچه*هاي نخي كمتر ليز مي*خورند.
  پيشنهاد دوم: يكي ديگر از راهكارها، تهيه پارچه*اي از نوع گليم است كه به صورت متري در پارچه*فروشي*ها در انواع و اقسام طرح*ها و رنگ*ها عرضه مي*شوند. شما مي*توانيد اين پارچه*ها را مانند تصوير3 به صورت صاف و بدون چين*خوردگي روي قسمت*هاي مختلف مبل*ها پهن كنيد؛ به عنوان مثال با توجه به اينكه مبلمان موجود در تصوير دسته چوبي است، تنها نياز به پوشاندن قسمت تكيه*گاه و نشيمنگاه و احيانا بخش پشتي مبل وجود دارد بنابراين تهيه يك تكه پارچه مستطيل شكل براي پوشش همه اين قسمت*ها كافي است. ولي اگر مبل شما دسته*دار نيز باشد، مي*توانيد علاوه بر اين تكه، 2 تكه پارچه نيز براي دسته*ها آماده كرده و روي هر يك به صورت آويز پهن كنيد.
  نكته*يك: اگر از اين نوع پارچه*ها براي پوشش مبلمان*تان انتخاب كرده*ايد، مي*توانيد با ريش*ريش كردن دور آنها نماي خاصي را به پارچه و روكش ببخشيد.
  نكته2: پارچه*هاي رو تختي سوزن كاري شده، روفرشي و بعضي پارچه*هاي نخي نيز براي اين منظور مناسب هستند.
  يك پيشنهاد متفاوت:
  اگر براي پوشاندن كاناپه تمام پارچه*تان، پارچه ساده*اي را به يكي از رنگ*هاي موجود در محيط تهيه كرده*ايد ولي سادگي آن حتي با قرار دادن چند كوسن رنگي نيز برايتان خسته*كننده است، با ابتكاري بسيار ساده و سريع، هم روي پيراهن پارچه*اي مبل را تغيير دهيد و هم نماي كوسن را به روشي زيبا تنوع بخشيد. براي اين منظور كافي است مانند «تصوير2» چند برگ از پارچه*اي به رنگ ديگر بريده و با بخيه*هايي به رنگ ديگر، برگ*ها را در قسمت*هاي مختلف و به صورت پراكنده روي پارچه بدوزيد. اين برگ*ها خزان برگ*هاي پاييزي را تداعي مي*كنند. با همين روش تكه*دوزي روي هر يك از كوسن*ها نيز يك عدد گل شش پر ساده از پارچه سفيد دوخته و روي كاناپه قرار دهيد؛ حالا خواهيد ديد مبل شما چه نماي زيبا و متفاوتي پيدا خواهد كرد.
  بوم يا پيراهن مبل
  اگر پيش از اين براي مبلمان راحتي و تمام پارچه محيط نشيمن*خانه، پيراهني از پارچه سفيد ساده و از جنس كتان دوخته*ايد و حالا بعد از گذشت چند سال استفاده از اين پوشش ساده، نماي آن كهنه شده يا اساسا محيطي يكنواخت را ايجاد كرده است، لازم نيست به دنبال پارچه طرح*دار بگرديد و زحمت و هزينه ديگري را متقبل شويد، بلكه با استفاده از چند رنگ اكريليك و قلم مو و يك پالت مي*توانيد روي پارچه ساده را با طرح*هاي ابتدايي نقاشي كرده و ظاهرا پيراهن مبل را به همين سادگي تغيير دهيد.

  نكته: براي اينكه طرح*هاي نقاشي شده روي پارچه پيراهن مبل ثابت مانده و با شست**وشو تغيير نكنند، پيراهن را پشت و رو كرده و در پشت قسمت*هاي نقاشي شده اتوي داغ و خشك بكشيد، در ضمن براي محكم*كاري بيشتر، علاوه بر اين كار، پيراهن را در محلول غليظ آب و نمك خيس كنيد، سپس آن را آبكشي كرده و دوباره اتو بزنيد.
  همشهري آنلاين
  امضای ایشان

 2. 2 کاربر از پست مفید صلحاء سپاس کرده اند .

  asalam (۱۹-۰۵-۱۳۹۲),طاهایا (۳۰-۰۷-۱۳۹۲)

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  مدیر کل سایت صلحاء
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۴-۳۰
  شماره عضویت
  56
  نوشته ها
  11,155
  امتیاز
  119,980
  سطح
  1
  Points: 119,980, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 99.9%
  سپاس ها
  2,265
  سپاس شده 2,204 در 1,242 پست
  حالت من
  Mehrabon

  پیش فرض آموزش دوخت پيراهن مبل

  با توجه به تنوع موجود در مدل هاي مبلمان، براي دوخت پيراهن مبل، الگوي مشخصي نمي توان ارائه نمود، بلکه در اينجا هدف ما ارائه نحوه اندازه گيري، اندازه هاي مورد نياز و روش هاي دوخت پيراهن مبل پارچه اي است.
  براي اين منظور ابتدا مبل خود را به وسيله متر پارچه اي به طور دقيق اندازه گيري کنيد. اين اندازه گيري شامل موارد زير است:
  1- ارتفاع پشت
  2- عرض پشت
  3- ارتفاع دسته ها تا سطح زمين
  4- عرض مبل
  5- ارتفاع قسمت تکيه گاه از بالا تا سطح روي تشک (با احتساب قطر تکيه گاه)
  6- طول پشتي (تکيه گاه) تا محلي که به سطح پشت مبل متصل مي شود
  7- فاصله انتهاي تشک تا سطح زمين
  8- طول مبل از قسمت جلو در فاصله ميان دسته ها
  9- ارتفاع دسته ها از سطح روي آنها تا سطح تشک کف
  10- طول دسته ها از پشت تا جلو
  11- ارتفاع دامن پايين مبل
  12- طول دامن پايين مبل

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  نکته: در طريقه اندازه گيري ياد شده، تشکچه هاي کف به صورت جداگانه در پيراهن مبل قرار نمي گيرند و پيراهن به صورت قالبي روي تشکچه ها و بقيه قسمت ها را مي پوشاند ولي اگر بخواهيد براي تشکچه ها پوششي جداگانه در نظربگيريد در هنگام اندازه گيري، تشکچه ها را برداشته و قطر تشکچه ها را به موارد 7 و 9 اضافه کنيد.
  در ضمن اندازه هاي کف مبل بدون تشک، ديواره هاي تشکچه ها و سطح زيرين آنها نيز مورد نياز است. در برخي از مدل ها قسمت رويه و نماي دسته ها را به صورت جداگانه بريده و به ديواره هاي دسته مي دوزند که در اين صورت بايد قطر دسته ها جدا اندازه گيري شود.
  پس از آنکه کليه ابعاد اندازه گيري شد و مدل مورد نظر را انتخاب کرديد، با توجه به اندازه ها و مدل، ميزان قطعات لازم از پارچه در مدل، مستطيلي به عنوان نماد پارچه بر روي کاغذ کشيده و آن را تقسيم بندي کنيد. (عرض اغلب پارچه هاي مناسب پيراهن مبل 150 سانتي متر و يا 3 متر است.) حال به اين صورت ميزان پارچه مورد نياز خود را محاسبه کنيد. پس از تهيه پارچه، شما به دو طريق مي توانيد برش را انجام دهيد:
  روش اول: ابتدا از قسمت پشت مبل شروع کرده و پارچه را از گوشه آن قرار داده و با سوزن به مبل وصل کنيد. سپس در انتهاي آن قسمت، با احتساب مقداري جاي دوخت با مداد علامت گذاري کنيد.
  پس از پايان يک قسمت سوزن ها را برداشته و بخش ديگري از مبل را به همين طريقه علامت گذاري کنيد.
  نحوه اندازه گيري و علامت گذاري بايد مطابق به مدل انتخابي پيراهن باشد. پس از آنکه الگوي تمامي قسمت ها بر روي پارچه با مداد علامت گذاري و طراحي شد، ابتدا الگوي موجود را با اندازه هاي قبلي چک کرده، سپس برش را آغاز کنيد.
  روش دوم: طريقه دوم کاري راحت تر و مطمئن تر است. در اين روش از کاغذ الگوي نازک استفاده کنيد. کاغذ الگو را بر روي قسمت هاي مختلف مبل قرار داده و علامت گذاري کنيد. براي آنکه کاغذ به خوبي پارچه انعطاف پذير نيست، هر قسمت را پس از علامت گذاري و کشيدن طرح الگو و همچنين چک نهايي با جدول اندازه گيري، بريده و کنار بگذاريد.
  پس از آنکه تمامي الگوها آماده شد، آنها را بر روي پارچه انداخته و با در نظر گرفتن جاي دوخت حدود 2.5 سانتي متر در محلهايي که نياز به قيطان دوزي است و يک سانتي متر در درزهاي معمولي، برش را انجام دهيد.
  در اين روش، شما مي توانيد پيش از خريد پارچه، الگوها را در آورده و از جمع اندازه الگوها پارچه مورد نياز را تهيه کنيد به اين صورت ديگر نيازي به رسم مستطيل فرضي نيز نخواهد بود.
  نکات مهم:
  اگر پارچه شما داراي طرح و نقشه خاصي است، در محل درزها و نحوه برش ها، هماهنگ کردن طرح ها و نقشه ها را در قطعات نزديک به هم در نظر داشته باشيد.

  براي اطمينان بيشتر در کسب نتيجه اي مطلوب مي توانيد ابتدا درزها را با سوزن و يا کوک به هم متصل کرده و بر روي مبل پرو کنيد. سپس چرخ ماشيني را انجام دهيد.

  بمنظور آنکه پيراهن راحت تر بر بدنه مبل قرار گرفته و بيرون آيد، شما مي توانيد يکي از درزهاي اصلي کناري را با احتساب ميزان بيشتري پارچه نسبت به جاي دوخت هاي ديگر، به دوختن زيپ و يا چسب هاي پارچه اي اختصاص دهيد.
  امضای ایشان

 4. کاربر روبرو از پست مفید صلحاء سپاس کرده است .

  asalam (۱۹-۰۵-۱۳۹۲)

 5. Top | #3

  عنوان کاربر
  صلیح
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۸-۱۱-۰۷
  شماره عضویت
  131
  سن
  33
  نوشته ها
  599
  امتیاز
  7,659
  سطح
  1
  Points: 7,659, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 72 در 54 پست

  پیش فرض پاسخ : پيراهن مبل

  عالی بود صلحا جونم.
  +++++++++++++++++++++++
  امضای ایشان
  مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم/ هوا داران کویش را چو جان خویشتن دارم

 6. Top | #4

  عنوان کاربر
  مصلح
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-۶-۰۶
  شماره عضویت
  499
  نوشته ها
  961
  امتیاز
  4,888
  سطح
  1
  Points: 4,888, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 58 در 41 پست

  پیش فرض پاسخ : پيراهن مبل

  03
  امضای ایشان
  ((((((((اگر برای یک اشتباه، هزار دلیل بیاوری،می شود هزار و یک اشتباه))))))))

 7. Top | #5
  سوده

  پیش فرض پاسخ : پيراهن مبل

  03 03 03
  دوستان كسي تا حالا پيرهن مبل دوخته؟
  البته ما راحتي داريم و نيازي به پيرهن مبل نداره.
  ولي اين پيرهنهاي رومبلي ترك كه كشي هستند خيلي قشنگن كسي طرز دوختشون رو بلده؟
  سودابه جان فكر ميكنم در حيطه تخصص شما باشه 0b

 8. Top | #6

  عنوان کاربر
  مصلح
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-۱-۰۲
  شماره عضویت
  232
  نوشته ها
  920
  امتیاز
  7,096
  سطح
  1
  Points: 7,096, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 25 در 25 پست

  پیش فرض پاسخ : پيراهن مبل

  نقل قول نوشته اصلی توسط سوده
  03 03 03
  دوستان كسي تا حالا پيرهن مبل دوخته؟
  البته ما راحتي داريم و نيازي به پيرهن مبل نداره.
  ولي اين پيرهنهاي رومبلي ترك كه كشي هستند خيلي قشنگن كسي طرز دوختشون رو بلده؟
  سودابه جان فكر ميكنم در حيطه تخصص شما باشه 0b
  متاسفانه تا حالا ندوختم و بلد نیستم
  امضای ایشان
  به تنهاییت قسم
            
                            تنهای تنهام

  اگه دستم تو
                         
                          دست تو نباشه

 9. Top | #7
  سوده

  پیش فرض پاسخ : پيراهن مبل

  اشكال نداره عزيزم ><
  چون يه جورايي گريته گفتم شايد شما بلد باشي 0b

 10. Top | #8
  سوده

  پیش فرض پاسخ : پيراهن مبل


 11. Top | #9
  مدال ها:
  Posting Award

  عنوان کاربر
  صلحایار
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۹-۵-۲۴
  شماره عضویت
  486
  نوشته ها
  18,240
  امتیاز
  79,890
  سطح
  1
  Points: 79,890, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 7.0%
  سپاس ها
  4,254
  سپاس شده 10,045 در 5,069 پست
  حالت من
  Ashegh

  پیش فرض


  امضای ایشان 12. 3 کاربر از پست مفید asalkhatoon سپاس کرده اند .

  asalam (۱۹-۰۵-۱۳۹۲),goleyas (۲۲-۱۲-۱۳۹۱),samanjoon (۰۷-۱۲-۱۳۹۲)

 13. Top | #10

  عنوان کاربر
  مهمان
  تاریخ عضویت
  ۱۳۹۲-۵-۰۷
  شماره عضویت
  61509
  نوشته ها
  2
  امتیاز
  511
  سطح
  1
  Points: 511, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  24
  سپاس شده 0 در 0 پست
  حالت من
  Asabani

  پیش فرض

  سلام
  من کاربر تازه واردم کسی میتونه طرز دوخت رومبلی کشی واسه مبل سلطنتی راحتی دسته دارو واسم آموزش بده؟
  ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق برای انجمن صلحاء محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد