نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    مصلح

آخرین بازدید
    ۲۵-۰۴-۱۳۹۳ [ ۱۸:۳۶]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    سپاس ها
    146
    سپاس شده 256 در 115 پست
    حالت من
    Ashegh

پیش فرض شال و کلاه نقابدار سرهم

) بوسیله [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] بافت کلاه رو شروع می*کنم و سپس ۳ زنجیره زده ۱۱ پایه بلند روی حلقه می*بافیم و در آخر با یک بافت نامرئی به ابتدای کار وصل می*کنیم تا فرم دایره بگیره.

۲) ۳ زنجیره زده، بر روی پایه بلند بعدی ۱ [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] بافته ، ۲ زنجیره زده ۱ گره پفکی دیگر می*بافیم، سپس ۱ زنجیره زده بر روی پایه بلند بعدی یک پایه بلند می*بافیم و….طبق الگو ادامه می*دهیم.

۳) ردیف*های بعدی رو هم طبق الگو می*بافیم و در محل*های مشخص شده افزایش گره می*دهیم و گره پفکی می*بافیم.

۴) طبق الگو تا ردیف هشتم افزایش گره داریم و پس از اون ۳ ردیف ثابت بدون افزایش یا کاهش، سپس یک ردیف کاهش گره. همون طور که قبلا هم گفتیم شما می*تونید خودتون تعداد این ردیف*ها رو کمتر یا بیشتر کنید البته به صورتی که شکل کلی کلاه بهم نخوره!

۵) برای اینکه کلاه رو حدود سایز مورد نظر ببافید توی بافت کلاه*هایی به این سبک کمی مشکل وجود داره و باید سعی کنید تا جایی ردیف*های افزایشی رو ببافید که مقداری از سایز دور سر بیشتر بشه (بسته به مقداری که خودتون تمایل دارید پف داشته باشه!) چون بعد فقط سه ردیف ثابت و یک ردیف کاهشی داریم! (کلا موقع بافت دستتون میاد! ان شاء الله! 0b

۶) در آخر ۴ ردیف پایه کوتاه می*بافید.

۱۰) برای بافت نقاب، تقریبا وسط به وسط لبه کلاه رو با سوزن ته گرد علامت می*زنید. سپس از محل مشخص شده سمت راست بافت رو آغاز کرده و لبه کلاه رو در این قسمت یک ردیف بافت نامرئی(به صورت شل) می*بافیم. (برای اینکه نقاب نسبت به کلاه زاویه پیدا کنه)

۱۱) سپس بر روی ردیف بافت نامرئی مرحله قبل حدود ۱۲ ردیف ( بسته به نخ و اندازه مورد نظر خودتون داره) پایه کوتاه بدون افزایش یا کاهش می*بافیم.

۱۲) دو طرف لبه نقاب رو به روی لبه کلاه برگردانده بوسیله دکمه وصل می*کنیم.

سپس برای بافت شال:

۱) شال رو به صورت دو تکه بافته و به دو طرف کلاه وصل می*کنیم.

۲) بافت شال*ها تماما بوسیله پایه بلند ساده است می*تونید رنگ نخ رو تغییر بدید و….من برای بافت هر طرف شال حدود ۲۳ زنجیره در ابتدا زدم و نهایتا هم هر طرف رو حدود ۴۲ ردیف بافتم.

۳) پس از بافت شال*ها می*تونید مثل من دور تا دور شال رو با نخ با رنگی متضاد کوک بزنید و لبه شال رو کوک زده بکشید تا جمع بشه

۴) برای تزئین انتهاهای شال، می*تونید از منگوله، مارپیچ، ریشه و….استفاده کنید (در صورت استفاده از ریشه و…بهتره انتهای شال رو جمع نکنید)

۵) دو قسمت شال رو از داخل بوسیله نخ و سوزن به کلاه متصل کنید.

امیدوارم توضیحات کامل و جامع بوده باشه.

موفق باشید

ویرایش توسط hoda : ۲۹-۰۹-۱۳۹۱ در ساعت ۱۲:۰۳

مصلح

آخرین بازدید
    ۲۵-۰۴-۱۳۹۳ [ ۱۸:۳۶]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    سپاس ها
    146
    سپاس شده 256 در 115 پست
    حالت من
    Ashegh

پیش فرض پاسخ : شال و کلاه نقابدار سرهم

بله خودم بافتم
    من همیشه نخ کارتوپو میگیرم هم خیلی رنگای متنوعی داره و هم خیلی براق و قشنگ هست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)